Teslimat ve İade

Alışverişinizden büyük keyif alacağınızı umduğumuz www.ziganaav.com e-ticaret sitemiz, her geçen gün kendisini yenileyen dinamik alt yapısıyla saygın dünya markalarını optimum fiyatla sizlerin beğenisine sunmaktadır.


Bazı dönemlerde bazı ürünlerin üretici ve / veya ithalatçı stoklarında tükenmesi, üretici ve / veya ithalatçı firmaların düzenli stok bilgisi sağlayamamasından dolayı ürün tedariğinde ve siparişlerin sevk edilmesinde sorunlar yaşanabilir.

Sitemizde sunulan stok bilgilerinin üretici ve / veya ithalatçı firmalar tarafından sağlanmasından dolayı siparişlerinizde yer alan ürünlerin üretici ve / veya ithalatçı firmaların stoğunda tükenmesi halinde sizinle irtibata geçilip siparişinizde yer alan ürüne en yakın, benzer veya uygun başka bir ürün tarafımızca önerilecektir. Önerilen ürünü almak istememeniz durumunda, sepetinizde yer alan söz konusu ürün bedelinin veya sepetin içeriğindeki siparişin tamamı iptal edilir ve her hangi bir kesinti olmadan ücret iade edilir. Bu tip sebeplerle oluşacak aksaklıklardan dolayı şimdiden özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Tedarikçi firmaların yayınlamış olduğu ürün detay, resim ve açıklamalardaki olası hatalardan dolayı www.ziganaav.com sorumlu tutulamaz. www.ziganaav.com, ürün detay, resim ve açıklamalarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
www.ziganaav.com' da yayınlanan ürün bilgileri ve fiyatlarında bazı hatalar olabilir, bu tip hatalar oluştuğunda fiyat düzeltme hakkı saklıdır. Müşteri düzeltilen fiyatı kabul etmez ise sipariş iptal edilir.

Teslimat Bölgesi
Teslimat bölgesi Türkiye sınırları içerisinde bulunan her yeri kapsar. İl ve ilçe merkezleri dışında kalan adreslerde ve anlaşmalı kargo şirketleri tarafından teslimat yapılması fiili olarak imkânsız olan yerler için gönderiniz alıcısına en yakın şubeye bırakılarak, alıcı haberli ya da telefon ihbarlı olarak gönderilebilir.

Teslimat Süresi
Siparişleriniz 3-4 iş günü içerisinde kargoya verilir. Anlaşmalı olunan kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi bize geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Aynı gün içerisinde kargonuzun gönderilebilmesi için siparişinizin en geç saat 14:00' e kadar onaylanmış olması gerekmektedir. Cumartesi günleri de aynı gün kargo hizmetimiz bulunmaktadır. Tedarikçi firmalarımızın ürünlerinden olup, o an için, tedarikçi firma tarafından sitemizde güncellenmemiş stok bilgileri nedeniyle aynı gün kargo hizmeti verilememsi durumunda ek olarak iki günlük süreye ihtiyaç duyulabilmektedir.

Garanti
Aldığınız her ürün, üretici veya ithalatçı firma garantisi altındadır.

Değişim / İade / İptal
Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Siparişinizin tamamını veya bir kısım ürünü iade etmek için, kolinizin içinden çıkacak olan iade talep formunu doldurup, faturanız ile birlikte bize göndermeniz gerekmektedir. Lütfen göndermeden önce, zigana@ziganaav.com mail adresimizden e-posta ile bizleri bilgilendiriniz.

Sipariş doğrultusunda, hatasız gönderilen ürün yada ürünlerin sizin talebiniz ile değişiminden veya iadesinden kaynaklanacak kargo ücretleri müşteriye aittir. Ücreti ödenmeyen kargolarınız teslim alınmaz ve size tekrar geri gönderilir.

Değişim için isteyeceğiniz yeni ürünün kargo gönderimi müşteriye aittir. Hatasız gönderilen siparişlerin iadesinde kargo ücreti veya kapıda tahsilat hizmet bedeli geri ödenmez.
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir
İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır. Orjinal kutusuna koli bandı yapıştırılmış veya kargo etiketi yapıştırılmış ürünler iade alınmaz. İade edilecek ürünün tekrardan satışa uygun olması gerekmektedir.

Almış olduğunuz ürünü iade etmeniz veya alışverişinizden caymanız durumunda, iade ettiğiniz ürün bize ulaştığı andan itibaren iki iş günü içerisinde yapmış olduğunuz ödemenizin iade işlemi başlatılır. Kredi kartına ürün iade işlemi bankanız tarafından 1-2 hafta arasında yapılmaktadır.
Gönderimde firmamızdan kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyor iseniz lütfen e-posta yoluyla zigana@ziganaav.com mail adresimize bildirimde bulunun.
Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan ve / veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez. Hijyenik ürünler ve / veya tensel ürünler iade edilemez.

Kargo Ücreti
Tüm alışverişlerde kargo ücreti 7.5 TL'dir.

Cumartesi saat 14:00 dan, Pazartesi 14:00’ e kadar vermiş olduğunuz siparişler Pazartesi günü itibari ile değerlendirmeye alınır.

Kapıda Ödeme Ücretleri

Kapıda ödeme yöntemini tercih ettiğinizde siparişleriniz aşağıdaki belirtilen ücret aralıklarından hangisine denk geliyorsa, o miktarın karşılığı olan rakam siparişlerinize eklenecektir. Bu durum bir kargo ücreti olmayıp Kargo firmasının sizlere kapıda ödeme hizmeti vermesinin karşılığı olarak kargo firması tarafından sipariş toplamına bağlı olarak talep edilen ücrettir.

0-100 TL : 5 TL.
101-500 TL : 6 TL.
501-1000 TL : 7 TL.
1001-2000 TL : 9 TL.
2001-3000 TL : 12 TL.
3001-4000 TL : 14 TL.
4001-5000 TL : 16 TL.
5000 TL. Üzeri : 39 TL.