İndirimli

CARINTHIA SURVIVAL DOWN 1000 UYKU TULUMU

Only 1 left

Durumu: stokta mevcut

Normal Fiyat: 4.748,00 ₺

Special Price 4.510,60 ₺

Havale İndirimi (%5) : 4,285.07 ₺

Ürün Açıklaması

Detaylar

Ürün Açıklaması

Survival Down 1000 uyku tulumu; hiç bir ödün verilememesi gereken, aşırı koşullar için geliştirilmiştir. Elastik bölmeli ve diferansiyel kesimli H-chamber yapısı sayesinde diz ve dirseklerdeki soğuk noktaların oluşumunu engeller. Uyku tulumunun ön kısmında bulunan çift yönlü fermuarı, ayak bölgesinden açılarak havalandırma olanağı sağlar. Önceden oluşturulmuş ve tam entegreli kapüşonunun sıkıştırma kordonları sayesinde çok ufak bir hava deliği kalacak kadar kapatılabilir. Yürümeye gerek duyulduğu taktirde, fermuar alt kısımdan açılarak yürümeye olanak sağlar. Ayrıca, ayak kısmına bağlandığı taktirde dışarda yürürken ceket görevi görür. Sıkıştırma paketi ile birlikte temin edilir.

Malzemeleri

Dış Kumaş: %100 Poliamid
İç Kumaş: %100 Poliamid

Teknik Özellikleri

Model: Survival Down 1000
NSN: 8465-41-0000-2482
Uzunluğu: 225 cm
Omuz Genişliği: 85 cm
Ayak Ucu Genişliği: 60 cm
Ağırlık (gr): 1850 gr
Paket Ebatları: 25 x 40 cm
Comfort Limit: - 20°C
Extreme: - 40°C

Avantajları

İkizkenar yamuk şeklinde üst düzey ayak bölmesi vardır. Normal uyuma pozisyonundayken ayakların, izolasyonlu alan dışına taşmaması ve böylece soğuk bölgelerden uzak tutulması sağlanır. Ayakkabı çantası veya fazladan giysi saklamak için yeterli alanı bulunur.

Mumya tipi - Malzemenin ebadı, ağırlığı ve ısısı en önemli özelliğidir. Konik yapıdaki ayak bölümü sayesinde ağırlığı ve ebadı düşürülmüştür. En büyük avantajı ise; diz bölümünü aşağıya doğru şekillendirerek, daha az iç hacimli olması sağlanır ve böylece sıcaklık korunur. Ayak bölgesi çok küçük olmamalıdır ki, ayaklar yalıtım katmanlarının dışına çıkmasın. İkiz kenar yamuk şeklindeki ayak bölgesinin ideal olduğu kanıtlanmıştır. Yukarıdan aşağıya doğru genişliği eşit azalan form, vücudun gerçek ebatlarına uymaz.

Çift yönlü fermuar - Bütün Carinthia askeri uyku tulumlarında çift yönlü fermuar sistemi vardır. Üst kısım açılırken sıkışmaz ve gerektiğinde uyku tulumunun dışına hızlıca çıkılabilir (örneğin alarm durumunda). Alt kısım açılırken sıkışır ve havalandırma için açılabilir.

Down Filling sistemi ile dolum işlemleri yapılır.

 

Ek Bilgi

Ek Bilgi

Ağırlık 1.0000
Marka Carinthia

Yorumlar

Kendi Yorumunuzu Yazın

Sadece kayıtlı müşterilerimiz yorum yapabilir. Lütfen, giriş yapınız veya üye olunuz